Vitajte v sekcii komentárov denníka Štandard. Vezmite prosím na vedomie naše pokyny, komentáre moderujeme my. Moderátorov môžete kontaktovať na [email protected]

Komentáre su povolené len pre prihlásených predplatiteľov, pokiaľ máte záujem pripojiť sa do komentárov, prihláste sa.

  • zberateľ  20:56 25.01. 2022

    Pozrime sa na skutky Putina v kontexte jeho vyjadrení. V Donbase bojuju ruskí vojaci,ktorí si zobrali zopár mesiacov či rokov dovolenku.Istotne je to dôkaz revolučného prístupu oblasti sociálnej politiky ruskej armády. Istotne z vôle domácich obyvateľov sú ruskí vojaci v Podnestersku, v severnej Osetii či v Abcházii.
    Je nemilou realitou, že najbližšimi spojencami Ruska sú Irán,Čína a podobné demokratické štáty.
    Putinovi by som neveril ani keby mi na to prisahal,je to zloduch.Aj Hitler začinal vojnu s Poľskom podobne-nenápadnym zoskupením vojsk okolo hranice.
    Putin nesie plnú zodpovednosť za súčasnú situáciu, a tá je daná jeho minulosťou v KGB.

    • Števo  21:19 25.01. 2022

      Ak má Rusko na hranici Ukrajiny 100 tisíc vojakov, tak na nejakú inváziu to nemôže stačiť veď samotná Ukr armáda má 250 tis vojakov, čiže len tieto základné počty nesedia. Jednoducho na obsadenie akéhokoľvek územia to nestačí. A to sa hovorí že útočník musí mať aspoň dvojnásobnú početnú prevahu. Neviem na mieste USA by som si Rusko snažil nakloniť, lebo skutočný problém je Čína. Aby sa nestalo to, že USA budú musieť bojovať na dvoch frontoch. To neznamená, že Čína nie je problém aj pre rusko, len politika USA ho tlačí do čínskeho narucia

    • zberateľ  22:31 25.01. 2022

      Sila armády nie vždy závisí od počtu vojakov. Žiaľ v dnešnom Rusku okrem armády nieto ničoho moderného. Putin má sverovladne ambície, domnievam sa,že na šachovnici by rád hral s bielymi figúrkami. Ale klesajúca sila ekonomiky,demohraficky vývoj, siriaca sa skepsa obyvateľstva sú problémy hodné riešenia a nie rinčanie zbraní. Mal som možnosť byť zopár krát v Rusku a neodchádzal som odtiaľ pozitívne naladený.

    • Števo  23:24 25.01. 2022

      Bez ohľadu na silu armády počet vojakov na hranici nestačí na inváziu. Je to hlúposť a strašenie. Neviem či má Putin svetovladne ambície ale so súčasnými investíciami do armády asi ťažko. Čísla nepustia

    • údiv  22:49 25.01. 2022

      Čiže podľa Vás, keď budú mať Rusi vojenské základne na Kube, v Nikarague, vo Venezuele, alebo aj v Mexiku, tak to Joe v pohode aj s podporou deep state len blahosklonne skonštatuje a bude s týmito krajinami udržovať obojstranne výhodné ekonomickohospodárske vzťahy. Tak nech to skúsia a uvidíme v realite, či je Váš odhad a teória správna.

    • zberateľ  07:42 26.01. 2022

      Rusi môžu vyskakovať iba do sily ich ekonomiky. A tá je úbohá. Pokusy o zaujatie veľmocenského postavenia sa dejú iba a len na úkor životnej úrovne obyvateľstva. Tá je katastrofálna. Nebyť surovín, bola by na úrovni Zimbabve. HDP v roku 2019 bol na úrovni Talianska, či Španielska, a nie sú mi známe sverovladne ambície týchto krajín ako je to v prípade Ruska. USA by sa mali vrátiť k politike Reagana a totálne zrušiť boľševizmus v podaní Putina.

  • Andrej  17:12 25.01. 2022

    Obávam sa, že Amerika potrebuje oslabiť Rusko ako možného spojenca Číny, preto tak tlačí na pílu – napr. anektovala Kosovo, aby si tam mohla spraviť základňu b ližšie k rusku – Srbi by to nedovolili. Investovala tých 5 miliárd, aby destabilizovala Ukrajinu a získala základňu na Kryme, mimoriadne dôležitú z hľadiska obrany Ruska. Ukrajinci spravili chybu, že dali do hry tú základňu, lebo Rusko sa jej jednoducho nemôže vzdať.

    Ale je možné, že US len hrajú divadlo a chcú si Rusko rozdeliť spolu s Čínou. Lebo Rusko má obrovské neobývané územia, ktoré potrebuje Čína a kopu nerastného bohatstva, ktoré potrebujú pre udržanie životnej úrovne na nasledujpce volebné obdobie Američania a pre rozvoj Čína.

    • zberateľ  21:19 25.01. 2022

      Rusko sa malo milo k západný m krajinám iba v čase vlastného superminima v ekonomike. Nie je mi známe obdobie, v ktorom by Rusi nemali záujem o uchmatnutie územia iného štátu. A to bez rozdielu či sa jednalo o Slovanov alebo Aziatov.

    • údiv  22:55 25.01. 2022

      Skúste mi napísať a podrobnejšie popísať, ktoré z koloniálnych štátov západu mali tieto kolónie v prvom rade ako územia do ktorých smerovali materiálne prebytky z vlastných krajín na podporu a rozkvet domorodcov. Ďakujem vopred za odpoveď.

  • OndrejN  14:17 25.01. 2022

    V roku 2012 boli pustené testovacie balóniky o zmenách hraníc v Európe 2035. Vtedy to bolo ftipné futuristické čítanie.

  • Peter54  11:57 25.01. 2022

    Vďaka za jasný postoj proti vojne a za návrh ako by Slovensko mohlo aspoň symbolicky prispieť k zníženiu napätia, ktoré naberá hrozivé kontúry. Jedno z mien Ježiša Krista je Knieža pokoja (Izaiáš 9:5), kresťanské cirkvi a ich vrchnosti by mali zdvihnúť svoj hlas za mier.

  • údiv  11:49 25.01. 2022

    …od pani prezidentky to predsa nemôžeme žiadať ani očakávať, nakoľko je maximálne a od rána do noci denne preťažená …..starostlivosťou o to, čo nové si zajtra oblečie….

    • zberateľ  08:41 26.01. 2022

      Tvrdenie o jednostranných výhodách koloniálnych štátov z ovládania iných krajín je polemcke. Na akej úrovni by dnes boli indiáni či Aborigeni nebyt európskych štátov? Ostatne,ruské dobíjanie Sibiri či štátov strednej Ázie malo aké ambície?
      No vráťme sa do súčasnosti. Poviete mi, ktoré štáty bývalého ZSSR túžia po zväzku s Ruskom? Kto zažije ruskú čižmu , uteká koľko len vládze. Viď Poľsko, pobaltske štáty, atď.

    • Cigorka  01:05 28.01. 2022

      Čítam Vaše komentáre, pán zberateľ , a tento je už naozaj perla perál! Indiáni a aborigéni zo srdca ďakujú, aj Indi, Afričania …ozaj, na akej úrovni by bez nás boli ?

    • zberateľ  08:47 28.01. 2022

      Pokiaľ ste si nestihli všimnúť, prví obyvatelia prišli na americký kontinent pred cca 12 000 rokmi a za dobu ich prítomnosti nestihli objaviť koleso, nedokázali vyrobiť kovy, žili v dobe kamennej do príchodu Európanov.
      Obyvatelia Európy sa zatiaľ dostali cez éru Etruskov, Grékov,Rimanov či baroka troška ďalej, nemyslíte? Podobný vývoj zažili niektoré územia Ázie- Sumeri, Asýrčani, Číňaia či Indovia.
      Odporúčam vám oboznámiť sa s históriou vývoja ľudstva.
      Mimochodom, viete kedy prišli Aborigéni do Austrálie a akým „úžasným vývojom“ prešli do 17.storočia?

  • Mengistu  11:35 25.01. 2022

    veru, keby….keby si obcania Slovenska nezvolili vo volbach sily viac ci menej riadene z oplotenej ambasady

  • údiv  11:06 25.01. 2022

    Aspoň niekto sa snaží o objektívnejší a mierotvornejší pohľad na extrémne závažnú skutočnosť možnej vojny, ktorej následky si Ukrajincoch a Rusoch určite zlízneme v prvej línii najmä my, nie zámorské s západné štáty.

    • zberateľ  09:25 28.01. 2022

      Pýtam sa, čo sú to za ľudia,keď manifestujú pod Ficovou kuratelou,keď mávajú obrovskou fotkou diktátora-oplana a volajú na slávu štátu, ktorého diktátor-oplan hovorí, že nemáme právo na samostatný názor, a na to, kam budeme patriť. Vraj on najlepšie vie, kde nám bude dobre. A chce, aby nám bolo tak dobre ako jeho poddaným. Ďakujem, neprosím.
      Jeho gubernia sa bráni tak, že zhromažďuje kvantá techniky a vojakov pri hraniciach Ukrajiny. Bráni sa tak, že sa pripravuje na útok a vykrikuje, že má na právo rozhodovať o iných, mimochodom i o nás. Vraj sú to jeho oprávnené zájmy. A ak sa chceme brániť, tak na to nemáme právo, lebo on sa našou obranou cíti ohrozený.
      A naši idioti s ním súhlasia a dajú si ochotne hlavu do jeho sľučky.


Komentáre su povolené len pre prihlásených predplatiteľov, pokiaľ máte záujem pripojiť sa do komentárov, prihláste sa.